باز هم پروژه ای دیگر از سمت شهرداری مشهد که در شرف افتتاح است. کوهشار نام پروژه ای جدید از چندگانه پارک‌های طبیعی مشهد است که قبلا در ایران بلیت به آنها پرداخته‌ایم. پروژه‌هایی مانند: کوه پارک، رودپارک، زیست پارک، بوم پارک و دهکده طبیعت و غیره… .

کوهشار مشهد کجاست؟
کوهشار مشهد کجاست؟ (تصویر مربوط به کوهشار نیست)

این بار پروژه ای با نام کوهشار به مردم معرفی شده است. همانگونه که از اسمش بر می‌آید ترکیب دو کلمه کوه + آبشار است. این پروژه، یک پارک شهری به وسعت ۷۸ هکتار است و به همت شهرداری منطقه هشت و معاونت خدمات شهری و در کمتر از  ۹ ماه ساخته است که تا کنون ۹۳ درصد پیشرفت داشته است. به گفته مسئولین و کارشناسان این سرعت عمل بسیار تحسین برانگیز می‌باشد.

نحوه برخورد روابط عمومی شهرداری با اطلاع رسانی در مورد این پروژه نیز جالب است. نحوه اطلاع رسانی شهرداری در فاز اول از طریق بیلبوردهای شهری می‌باشد به گونه‌ای که شهر مشهد پوشیده از بنرهاییست که در مورد تنها یک جمله در آن دیده می‌شود: «کوهشار، سلام به آرامش!». این نوع اطلاع رسانی در اصطلاح تبلیغاتی «تیزینگ» نام دارد و معمولا اولین فاز تبلیغات است و در ادامه کمپین تبلیغاتی، اطلاعات بیشتری ارائه خواهد شد.

همچنین روابط عمومی شهرداری در مورد این پروژه بسیار محافظ کار است و اجازه درز اطلاعات در مورد آن را نمی‌دهد، اما شنیده‌ها هاکی از آن است که پارک کوهشار یک پارک با محوریت آب است و به گونه زیبایی از ترکیب رودخانه و آبشار و کوه و پستی بلندی است.

اندک اطلاعاتی که وجود دارد در مورد پست اینستاگرامی شهردار مشهد «محمدرضا کلائی» است که در آن به تلاش‌های شهرداری در زمینه مدیریت انرژی و کسب جایزه ملی مدیریت انرژی است. وی در بخشی از این پست نوشته:

قرار گرفتن مشهد به‌عنوان شهر دوستدار آب توسط کمیسیون یونسکو علاوه بر همت همکارانم در مدیریت شهری، مرهون تلاش سمن‌های محیط زیستی و در حوزه آب به‌صورت خاص جمعیت ناجیان آب بوده که از همه آنان صمیمانه ممنون هستم.

او ادامه داده است:

درواقع با تکیه بر همین اقدامات بوده که توانستیم مدیریت مصرف را اجرا کنیم و پروژه‌های رود پارک و کوهشار را به‌عنوان دو تا سورپرایز بزرگ در یک ماه آینده تقدیم مردم مشهد کنیم. البته ادامه این مسیر و به‌صورت خاص حفظ تراز آبی مشهد با اقدامات در خصوص چاه‌ها و…نیازمند کمک سمن‌ها و دستگاه قضایی به‌ویژه در حوزه پیشگیری است که در اینجا جا دارد از آقای شریعیار بابت درایت و همراهی‌های کارشناسانه ایشان تشکر می‌کنم.

این صحبت‌ها مشخص می‌کند که پروژه کوهشار بیشتر شبیه رود پارک است تا کوه‌پارک. ایران بلیت در حال جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در این زمینه است و بزودی اطلاعات تکمیلی در مورد این پروژه را ارائه خواهد داد. چند روز دیگر به ایران بلیت سر بزنید تا اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

شما دوستان عزیز نیز می‌توانید اگر اطلاعاتی از این پروژه دارید، در بخش کامنت‌ها بنویسید.