پیست اسکی منطقه تفریحی و گردشگری شیرباد

منطقه گردشگری دولت آباد

  • زمان : شنبه تا چهارشنبه

درباره پیست اسکی شیرباد

ورزش‌های زمستانی، طرفداران و علاقه مندان خاص خود را دارد. یکی از پرطرفدارترین ورزش‌های زمستانی، اسکی روی برف می‌باشد که می‌توانید همراه با خانواده خود به این ورزش بپردازید.  

قله شیرباد، که در بین رشته‌کوه‌های بینالود قرار گرفته است، بلندترین ارتفاع را در سه استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی داراست و عنوان بام خراسان را به خود گرفته است.  

پیست اسکی شیرباد، با وسعت ۴۵ هکتار، اولین و تنها پیست اسکی شرق کشور، در سال 1388 تاسیس شد و هرساله از اواسط آذر تا اواسط فروردین ماه قابل استفاده می باشد.  

پیست اسکی شیرباد

 در پیست اسکی شیرباد، سه مسیر متفاوت برای مبتدیان، اسکی بازان متوسط و اسکی بازان حرفه‌ای وجود دارد که هر فردی با هر میزان مهارتی که در این ورزش زمستانی دارد، می‌تواند به آن‌جا مراجعه کرده و تفریحی هیجان‌انگیز را تجربه کند، پس اگر مهارتی در این ورزش ندارید و می‌خواهید آن را تجربه کنید، اصلا نگران نباشید زیرا پیست اسکی شیرباد، مسیری مجزا برایتان در نظر گرفته است و سلامت‌تان حفظ می‌شود.

اگر جزو علاقه مندان و ورزشکاران این رشته هستید که حتما تجهیزات مورد نیاز آن را دارید، اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید برای اولین بار به ورزش اسکی بپردازید و تجهیزات لازم برای رفتن به اسکی را ندارید و یا اسکی رفتن روی برف را بلد نیستید، اصلا نگران نباشید، چون در پیست اسکی شیرباد، هم کلاس های آموزشی برای اسکی برگزار می‌گردد و هم مجهز به غرفه ای است که تمامی تجهیزات مورد نیاز این ورزش زمستانی را دارد و می توانید از آنجا لوازم مورد نیاز را خریداری و یا کرایه نمایید.  

در این پیست، امکانات دیگری نظیر دستگاه بالابر تله اسکی، اسنو تراک، اسنو موبیل، رستوران و کافی شاپ نیز وجود دارد.  

همچنین در نزدیکی پیست شیرباد، محلی برای استراحت ورزشکاران و بازدیدکنندگان از این مکان نیز تعبیه شده است، که می توانید پس از ساعت ها اسکی روی برف، به آنجا رفته و استراحت کنید و حتی شب را در آنجا سپری کنید. چندین کلبه سنگی مجهز نیز در این مکان ساخته شده است تا شب زمستانی‌تان را تکمیل کند.

وجود اینگونه امکانات در این مکان تفریحی، موجب شده است که مسافران به این پیست، فقط محدود به مردم مناطق نزدیک آن نشده باشد و هر ساله، علاوه بر مشهدی‌ها، مسافران زیادی از شهرها و حتی کشورهای دیگر که به قصد زیارت به مشهد آمده‌اند، سری هم به شیرباد زده و از پیست اسکی و دیگر امکانات تفریحی موجود در آن نهایت لذت را ببرند.

آدرس پیست اسکی شیرباد: خراسان رضوی، جاده مشهد- چناران، دوربرگردان گلمکان، انتهای دره دولت‌آباد  

نظرات کاربران

کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
وروی به جاده پیست قیمت برای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان بود