خرید بلیط پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

منطقه گردشگری سپاد

  • زمان : همه روزه

درباره پارک پروفسور بازیما

پارک مهیج و علمی پرفسور بازیما را از دست ندهید

خرید بلیط پارک بازما مشهد

پارک های تفریحی - موضوعی اصطلاحتی است برای گروهی از جاذبه های تفریحی، مسیرهای تفریحی و سایر برنامه ها بر مبنای موضوعات خاص در یک مکان که برای لذت بردن تعداد زیادی از مردم بویژه کودکان تدارک دیده شده است. پارک های تفریحی در سرتاسر جهان واقع شده و میلیون ها نفر سالانه از آنها بازدید می کنند. پارک های موضوعی با هدف آموزش مفاهیمی چون آثار هنری، مفاهیم علمی و مسائل اخلاقی، آداب و رسوم محلی و یا ملی و اصول فرهنگی و شهروندی پایه ریزی شده است.

امروز بیش از 400 پارک علمی در سراسر جهان وجود دارد و تعداد آنها همچنان در حال رشد است. در صدر این فهرست ایالات متحده قرار دارد که گزارش می شود بیش از 150 پارک علمی دارد. ژاپن با 111 پارک علمی همراه است. چین از اواسط دهه 1980 توسعه پارک های علمی را آغاز کرد و هم اکنون حدود 100 مورد از آنها توسط دولت ملی و بقیه توسط دولت های محلی تصویب شده است. در ایران هم تعدادی پارک موضوعی وجود دارد که از مهمترین و شاخص ترین آنها می توان به پارک علمی پرفسور بازیما اشاره کرد.

حیوانات پارک بازی ما و پستانداران پارک پروفسور بازیمای مشهد

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

پارک پرفسور بازیما اولین پارک موضوعی در ایران محسوب می شود. این پارک با مساحتی حدود 2100 متر مربع در شهر مشهد واقع شده و بزرگترین پارک علمی ایران می باشد. در واقع پرفسور بازیما سمبولی از دانشمندی است که در همه زمینه ها دانش و اطلاعات دارد.

پارک بازیما از مهیج ترین و جذاب ترین جاذبه گردشگری شهر مشهد می باشد که هم برای کودکان و هم بزرگسالان محیطی دلنشین و رویایی را بوجود می آورد. در واقع پارک علمی بازیما فضایی رویاگونه – علمی با ابعاد زمانی و مکانی دیگر به مخاطبین خود عرضه نموده و علوم زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم را در قالب سفری جذاب و با حال و هوای متفاوت برای آنها بازگو می نماید. این پارک علمی سعی دارد تا با تلفیق علم و سرگرمی فضای آموزنده و مفرحی را برای کودکان و بزرگسالان فراهم نماید.

پارک پرفسور بازیما طوری طراحی شده که علاوه بر جنبه تفریحی و سرگرمی، می تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات درباره حیات اولیه، آفرینش سیاره زمین و کهکشان ها و حیوانات ماقبل تاریخ مانند دایناسورها و بسیاری مطالب دیگر باشد. بازیهای پارک علمی بازیما بسیار مهیج و منحصربفرد است طوریکه می توانید با قرار گرفتن در سیمیلاتور پرواز، سفری جذاب و هیجان انگیز را بر بالای شهر مشهد با حسی شبیه پرواز واقعی تجربه نمایید. بعد از پروازی دیدنی و مهیج، شما وارد بخش فضانوردی می شوید و با جهشی خود را بر روی مریخ زیبا میابید و فضای نامحدود آسمان و ستارگان را کاملا لمس می کنید. در این بخش شرکت کنندگان در قالب مسابقه و بازی سیارات و سایر اجزاء منظومه شمسی و ترتیب آنها را یاد می گیرند.

پارک بازی مای مشهد داخل بدن انسان

انواع بازی ها و بخش های مختلف پارک بازیما

در پلانتاریوم پارک پرفسور بازیما، افلاک نمایی با مقیاس خورشید نسبت به سایر سیارات ساخته شده و شما می توانید به سادگی نسبت بزرگی خورشید را به سایر اجزاء درک نمایید. در این شبیه ساز آسمان نما با ستارگان، سیارات، صور فلکی و سایر اطلاعات جذاب علمی در زمینه علم نجوم بیشتر آشنا خواهید شد.

بخشی از پارک موضوعی بازیما در مشهد سفری جذاب و سرگرم کننده به اندام های انسان می باشد. سفر از درون دهان یک انسان غول پیکر آغاز می شود و وارد دنیای پیچیده اندام های انسان می شویم و می تونیم به کشف ناشناخته ها و جزئیات بدن بپردازیم. پارک پرفسور بازیما با کمک تکنولوژی پیشرفته با انواع وسایل و تجهیزات بازی سرگرم کننده و مهیج سعی در افزایش خلاقیت، هدایت ذهنی به همرا هیجان و سرگرمی برای بازدیکننندگان بویژه کودکان را دارد. در واقع در این سفر اسرارآمیز به اعماق بدن کودکان بیشتر با مکانیزم و نحوه کارکرد بدن آشنا می شوند. شاید همراه شدن با رگ‌های خونی و دیدن لوزالمعده و جزایر لانگرهانس و رد شدن از میان معده و قلب و کلیه، عجیب‌ترین اتفاقی باشد که در پارک بازیما تجربه می کنید.

در پارک پرفسور بازیما در شهر مشهد روند تکاملی موجودات زنده را از تک سلولی تا موجودات با ساختار پیچیده تر درک کرده و از نزدیک لمس می نمایید. این فرصت خیلی خوبی است تا بطور عملی، کودکان تک تک اعضا بدن را از داخل محیطی شبیه سازی شده، بررسی کنند.

بخش دیگیری از پارک علمی بازیما مربوط به دایناسورهاست، بله در این قسمت سفری داریم به دوران ژوراسیک و با موجودات عظیم الجسه و متفاوت آشنا می شویم. در مرکز این بخش اسکلت بزرگی از یک دایناسور مشاهده می کنید که می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد و درعین حال می توانید با ساختار و آناتومی دایناسور بیشتر آشنا شوید. همچنین در این بخش میتوانید همچون یک دیرینه شناس به کشف تاریخ و سرگذشت زمین بپردازید و با انواع سنگواره ها، فسیل های گیاهی و جانوری بیشتر آشنا شوید. همچنین در این موزه می توانید این جانوران شگفت انگیز و قدیمی را از نزدیک ببینید.

پارک بازی ما مشهد فضای داخلی پارک

از دیگر بازیهای مجموعه بزرگ پرفسور بازیما در مشهد، بازی لگو زمین لرزه می باشد. در این بازی مهیج و جذاب امکان ساخت سازه هایی با استفاده از لگو به شرکت کنندگان داده می شود. در واقع کودکان با خلاقیت خود خانه هایی در زمان مشخص ساخته و این سازه ها بوسیله زمین لرزه شبیه سازی شده مورد آزمایش قرار می گیرد. در این دستگاه زمین لرزه از 1 تا 8 ریشتر شبیه سازی شده و مقاومت خانه های دست ساز شما مورد آزمایش قرار می گیرد. در واقع هدف ازین بازی افزایش روحیه مشارکت ، کار گروهی، درعین حال تقویت اعتماد به نفس و خلاقیت به همراه آشنایی با ساخت سازه های مقاوم ، مفاهیم زمین لرزه و اطلاعات ارزشمند دیگر می باشد.

در سرزمین پرفسور بازیما با مجموعه کاملی از انواع موجودات زنده بی مهره و مهره داران مواجه می شوید. در این بخش از پارک موضوعی، با ویژگیها و رده بندی جانوران بی مهره مانند حشرات بیشتر آشنا خواهید شد. در عین حال مجموعه متنوعی از از جانوران مهره دار شامل طنابداران، ماهی ها، دوزیستان، پرندگان و پسناتداران به بازدیدکنندگان ارائه می شود و داستانهای شگفت انگیزی از آنها برایتان بازگو می کند.

حضور در پارک بازیما تجربه جدی و لذت بخشی به شما می دهد. ترکیبی از احساس شادی همزمان با یادگیری که هرگز آن را تجربه نکردید. شما میتوانید از طریق وب سایت ایران بلیت، اقدام به خرید اینترنتی بلیط پارک پروفسور بازیما مشهد کنید و از مجموعه بسیار دیدنی پرفسور بازیمای مشهد بازدید نمایید. اگر طرفدار آموزش مفاهیم علمی با بازی و سرگرمی می باشید با ما همراه شوید.

تصویر بخش های مختلف پارک بازی

پارک موضوعی پرفسور بازیما به نوعی پاسخی به کنجکاوی های همیشه کودکان برای تجربه محیط های جدید می باشد. آناتومی بدن انسان، افلاک شناسی، زمین شناسی، آشنایی با جانوران مختلف، تجربه برای کشف ناشناخته ها موضوعاتی است که نه تنها کودکان بلکه کودک درون هر بزرگسالی را جذب می کند. این دست پار کهای موضوعی می تواند فضای منحصر به فرد و مهیجی را برای مردم و گردشگران مهیا نماید که علاوه بر درآمد و آموزش مفاهیم باعث توسعه صنعت توریسم و همچنین برند سازی شهری می شود.

نظرات کاربران

کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
قیمت بلیط لطفا
هفته آینده بازه ؟؟؟
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
سلام متاسفانه این مکان یک سال هست بستس لطفا برای اینکه مردم دچار شک و تردید نشن حذف کنید مطالب رو
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
مطمئنید بستس؟
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
تو این کرونایی بازه ؟؟؟
فیمت بلیط چند هست ؟؟؟
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
بلیط چنده باز هست تو درون کرونا
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
بسته بود که ????????یه ساله جمع شده
کاربر بدون تصویر
ارغوان
من فر دا قرار برم مشهد چه جا های دیدنی یی قشنگی داره
کاربر بدون تصویر
پرهام
بلیط چند
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
تو این کرونا حتما
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
بلیط چند؟
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
۳۵
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
قیمت بلیط........؟
کاربر بدون تصویر
نازی
قیمت بلیط چنده
کاربر بدون تصویر
ایمان
بلیط چنده