شهر مشاغل کارالند مشهد

برج آرمیتاژ گلشن

  • زمان : همه روزه

درباره پارک کارالند

معرفی شهر مشاغل کارالند مشهد

برخلاف تصورات عامه مردم انتخاب شغل مورد علاقه و جستجوی حرفه ایده آل برای افراد در هنگام ورود به بازار کار یا زمان انتخاب رشته اتفاق نمی افتد بلکه این فرایند باید مدت ها قبل و در زمانی که کودک در حال رشد ذهنی و شناخت و تشخیص شرایط پیرامون خود می باشد آغاز شود.

بر اساس نتایج محققین، کودکان در سن 5 سالگی و بعد از آن توانایی تفکر منطقی و انتزاغی را دارند و می توانند مفاهیم ساده را به خوبی در ک کنند. بنابراین در این سن، بهتر است برای دستیابی کودک به علائق شعلی اش از موارد عینی و قابل لمس استفاده شود. بنابراین والدین، معلمین، جامعه، فیلم ، کتاب و بازی های رایانه ای همگی الگوهای خوبی هستند برای یادگیری کودکان در سنین ابتدایی و این عوامل تاثیر قابل توجهی بر رشد شغلی کودکان می گذارد.

خرید بلیط شهر مشاغل کارالند مشهد

با توجه به اهمیت این مطالب، برنامه ریزی برای آموزش و مشاوره های شغلی جهت شناخت علائق شغلی کودک و ارتقاء شخصیت اجتماعی وی اهمیت دارد.

در سال های اخیر در کشورهای دیگر با هدف رشد شغلی کودکان، مکان ها و پارک هایی طراحی شد تا بتوانند مشاغل و اصول اولیه آنان را به کودکان معرفی کنند. در واقع کودکان در فضای قابل لمسی می توانند با مشاغل مختلف و جزئیات آن از نزدیک آشنا شوند و لحظاتی به آن شغل ها مشغول شده و بصورت قابل لمس تجربه نمایند.

به واقع یک کودک در دنیایی کاملا قابل لمس و واقعی و نه مجازی می‌تواند ببیند هر مهندس، کارمند، حسابدار، دکتر، وکیل و … چه می‌کند. با هرکدام به طور جداگانه‌ای آشنا شود و بتواند لحظاتی به شغل آنها مشغول شود و تجربه را فرا بگیرد. شهر مشاغل بهترین فرصت برای جهت گیری ذهنی کودکان به سمت علائق شغلی و استعدادهای ذاتی خود می باشد.

مشاغل مختلف در پارک کودک کارالند مشهد

کارالند اولین شهر مشاغل کودکان در مشهد

شهر مشاغل کارالند مکانی بسیار زیبا و جذاب برای کودکان است و می تواند برای آنها خاطراتی جذاب و منحصر بفرد ایجاد کند. پارک کارالند اولین و کاملترین پارک با هدف آموزش مشاغل برای کودکان در مشهد می باشد. این مجموعه در سال 1396 در دو طبقه و با مساحت 1000 متر مربع ساخته شده است. در واقع کارالند به کودک شما کمک می کند در کنار بازی و تفریح دید بازتری از مشاغل و وظایف مربوط به آن داشته باشند. در پارک کارالند بچه ها می توانند با مشاغل مختلفی مانند پزشکی، خلبانی، رانندگی، باغبانی و ... از نزدیک آشنا شودند.

علاوه برآن می توانند لباس مربوط به مشاغل مختلف را برتن کنند و با بازی درآن نقش، درآمد کسب کنند. شهربازی کارالند طوری طراحی شده است که کودکان در حین بازی با اصول و مفاهیم کار تیمی و همدلی با یکدیگر آشنا می شوند.

یکی دیگر از نکات جالب کارالند این است که این شهر کوچک، توسط کودکان اداره می شود و در نقش های گوناگونی از جمله آتش نشان، پلیس، فروشندگی، آشپزی و شیرینی پزی و .... فعالیت می کنند و هیج خبری از دخالت بزرگسالان در بازیهایشان وجود ندارد. در واقع مدیریت شهر کارالند در دست کودکان می باشد.

انتخاب شغل های گوناگون در شهربازی کارالند

در پارک کارالند شرایط به گونه ای است که کودکان 3 تا 13 ساله می توانند شغل های مختلفی را انتخاب کرده و و با جزئیات هریک از آنها بطور جداگانه آشنا شوند. در واقع کودکان در شهر مشاغل کارالند با بیش از 20 شغل مختلف آشنا شده ، نقش بازی می کنند و اطلاعاتشان را در زمینه این مشاغل افزایش می دهد. در این بخش از مقاله بطور مختصر به برخی از مشاغلی که در شهر کارالند وجود دارد می پردازیم.

1- شغل نظامی در یک پادگان

یکی از مشاغل جذابی که کودکان و بویژه پسر بچه ها به آن علاقمندند پلیس شدن و تجربه حضور در یک محیط نظامی است. در پادگان کارالند کودکان با فضا و مفاهیم نظامی تا حدودی آشنا شده و آموزش های لازم را فرا می گیرند. در این بخش باید برای تمرینات نظامی مانند سینه خیز، بالارفتن از ارتفات و موانع آماده شوید. قسمت مهیج دیگر پارک کارالند سالن تیر اندازی است که باید با دقت سعی کنید به هدف بزنید. اکه همه مراحل را با موفقیت سپری کنید، پارک کارالند در پایان به کودکان کارت پایان خدمت ارائه می دهد.

2- سینما

شهر مشاغل کارالند یه سینمای کوچک برای شما تدارک دیده است که کودکان می توانند فیلم های سه بعدی و کارتون های جذاب را به انتخاب خودشان ببینند. در پارک کارالند فیلم های آشنایی با مشاغل مختلف نیز وجود دارد که بسیار مفید و تخصصی است.

3- کلانتری

کودکان در شهر کارالند می توانند بعنوان یک پلیس ایفای نقش کنند و فعالیت و کارهای مربوط به پلیس ها رو انجام دهند به عنوان مثال می توانند سارق رو شناسایی کنند و با تعقیب و گریز مجرمین رو دستگیر نموده و تحویل دادگاه دهند. در این بخش از شهر کارالند فرزندان شما از وظایف و خدمات کلانتری با جزئیات بیشتری آکاهی می یابند. کارالند با فراهم نمودن این شرایط و شبیه سازی محیط ، دید بهتری از این مشاغل برای کودکان ایجاد کرده و باعث می شود فهم اصول اولیه این مشاغل با بازی و لذت ملموس تر باشد.

تجربه پزشک بیمارستان در شهر مشاغل کارالند

4- پزشک

پزشکی هم یکی از مشاغلی است کودکان به آن علاقمندند. شهر مشاغل کارالند یک بیمارستان شبیه سازی شده و کوچک برای دکترهای کوچولو فراهم کرده تا با اعضای بدن خود و کار هرکدوم بیشتر آشنا بشوند. علاوه بر آن ابزار جراحی و اتاق عمل و بیمار و خلاصه هرچیزی که به دکتر برای معالجه بیمارها نیاز دارد مهیاست تا بتوانند تجربه خوبی از پارک کارالند بدست بیاوردند. در بیمارستان کارالند کودکان با قواعد مربوط به درمان بیمار، اتاق عمل و کار گروهی بیشتر آشنا می شوند. همچنین شهر مشاغل کارالند یک سناریو جراحی را برای کودکان ارائه داده که در آن کودکان تجربه توام پزشکی و کار گروهی را از نزدیک بدست می آورند. این برنامه ها باعث تقویت روحیه کار تیمی، افزایش اعتماد به نفس و تقویت هوش تحلیلی کودکان می شود.

5- رانندگی در شهر

در آموزشگاه راهنمایی رانندگی کارالند کودکان با اجزای اصلی خودرو و علائم راهنمایی رانندگی بیشتر آشنا می شوند و با نشستن پشت فرمان تجربه ملموسی از رانندگی در دنیای واقعی را بدست می آوردند. همچنین درصورتیکه آموزش ها را با موفقیت بگذرانید از کارالند گواهینامه دریافت می کنید.

6- خلبان

کودکان در ایرلاین کارالند می توانند کاپیتان شوند و توانایی خودشونو در پرواز با هواپیما بسنجند و حتی روی باند فرودگاه کارالند فرود بیایند. همجنین کودکان در هواپیمای مسافربری کارالند می توانند با تجهیزات و اجزاء هواپیما و همجنین کابین خلبان آشنا شوند. از نکات خوب این بخش از شهر مشاغل کارالند آشنایی با کار گروهی، تقویت اعتماد بنفس و افزایش هوش تحلیلی می باشد.

7- پول در شهر بازی کارالند

یکی از ویژگیهایی که سبب جذب کودکان به پارک کارالند شده است گردش پول می باشد. کودک شما می تواند در شهر مشاغل کارالند برنامه ریزی مالی و مدیریت هزینه یاد بگیرند. یکی از نکات مهمی که در پارک کارالند در پروسه بازی به کودکان می آموزند این است که شغل را متناسب با توانایی اشان انتخاب نمایند و حقوقی که دریافت می کنند به درستی استفاده کنند.

در کارالند کودکان شما آتش نشان می شوند

مشاغل دیگری نیز در پارک کارالند وجود دارد که شامل باغبانی، آتش نشانی، آرایشگری، نجاری، آشپزی و ... می باشد. در این محیط کودکان آزادانه مشاغل مختلف را تجربه می کنند و به والدین کمک می کند تا تشخیص دهند که فرزندانشان چه شغلی را دوست دارند.

قیمت بلیط شهر مشاغل کارالند چقدر است؟

کودکان با توجه به سنی که دارند هزینه های مختلفی را پرداخت می کنند

کودکان زیر 3 سال

کودکان 3-13 سال

بزرگسالان

آدرس سرزمین کارالند:

مشهد مقدس، بلوار هفت تیر، نبش خیابان گلشن، برج آرمیتاژ گلشن طبقه سوم

برای خرید بلیط اینترنتی پارک کارالند و همچنین برخورداری از تخفیف ویژه و بلیط کارالند سایر اطلاعات به وب سایت ایران بلیت مراجعه نمایید.

نظرات کاربران

کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
سلام امکانش هست قیمت بلیط ها رو بگین
کاربر بدون تصویر
امیررضا
قیمت بلیت ؟پسر ۱۰ساله
کاربر بدون تصویر
مهدیه
سلام دختر من ۱۰ سالشه و قدش ۱۴۵ است میتونه تو شهر بازی کارلند بیاد ؟؟؟؟؟
کاربر بدون تصویر
نازنین
سلام فردا باز هستید
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
سلام خود مجموعه عالی بود ولی عکاس کلاهبردار داره یکسال ونیم عکس مارو ندادن هر چه پیگیری کردیم میگه مسئول عکاسی عوض شده پول خوردن
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
ممنون عالی
کاربر بدون تصویر
کاربر مهمان
ملک فردا باز هستین ساعت چند قیمت بلیط چنده