خرید بلیط باغ پرندگان مشهد

منطقه گردشگری سپاد

  • زمان : همه روزه

درباره باغ پرندگان

شهر مشهد، پر است از مکان های تفریحی و سرگرم کننده، که زائرین و مسافران می‌توانند با یک تیر، دو نشان بزنند و علاوه بر زیارت حرم مطهر امام رضا (ع)، از مکان‌های گردشگری این شهر، نهایت بهره را ببرند. باغ پرندگان مشهد، به عنوان اولین و بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور، یکی از بهترین مکان‌های تفریحی این شهر مقدس به حساب می آید.

باغ پرندگان مشهد کجاست

باغ پرندگان مشهد، در سال 1393، با هزینه ای بالغ بر نهصد میلیون تومان، در مجاورت مجتمع تجاری الماس شرق، احداث گردید.  

مجموعه باغ پرندگان، شامل حدود 700 نوع پرنده، از گونه های مختلف و کمیاب ایرانی، آفریقایی و آسیایی است. این مجموعه ی تفریحی بسیار زیباست و می توانید ساعت ها در کنار خانواده خود از فضای آن لذت ببرید. 

فضای سبزی شامل دریاچه، آبشارهای مصنوعی، خیابان های سنگفرش و پل های زیبا، به همراه صدای دلنواز پرندگان، بسیار دلنشین و لذت بخش است که می توانید با بازدید از باغ پرندگان، شاهد آن باشید.

در این مجموعه، تمامی موارد بهداشتی برای حضور زائران و گردشگران به طور کامل رعایت می شود و تیم متخصص پزشکی در همین خصوص در این مکان به صورت مستمر، حضور دارند.

شرایط استاندارد برای نگهداری پرندگان نیز در این باغ، به طور کامل وجود دارد و دارای مجوز دامپزشکی است. همچنین تیمی از دامپزشکان ماهر به صورت شبانه روزی، سلامت پرندگان را نظارت و کنترل می کنند.

دو واحد تخصصی تغذیه و تکثیر در مجموعه باغ پرندگان مشهد وجود دارد که در واحد تغذیه، غذای مخصوص هر پرنده را نگهداری کرده و طبق اطلاعاتی که درباره تغذیه هریک از گونه های پرندگان بدست آوردند، میزان غذای هرکدام را جیره بندی می کنند.

در واحد تکثیر نیز، شرایط را جهت تخم گذاری پرندگان فراهم آورده اند و جوجه ی پرندگان را تا زمانی که به سن خاصی برسند، نگهداری می کنند.

آدرس: مشهد، میدان خیام، منطقه گردشگری سپاد، جنب مجتمع الماس شرق

نظرات کاربران