فیلم تلویزیونی «تکلیف» جدیدترین ساخته محمدمهری جعفرآبادی کارگردان تلویزیون و سینما که آثاری چون استرس، زندگی و انکار را در کارنامه خود دارد، این بار با تله فیلم تکلیف، مهمان خانه‌های ایرانیان می‌گردد.

فیلم تلویزیونی تکلیف به پیشنهاد مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و حمایت سازمان اهداء عضو کشور منظور به تصویر کشیدن دشواری‌های کار مرزبانان و ارج نهادن به مقام شهدای راه دفاع از مرزهای کشور ساخته شده است. همچنین این فیلم با نگاهی عمیق به اهمیت اهداء عضو و تشویق افراد جامعه به دریافت کارت اهدای عضو، ترکیبی زیبا از یک فیلم جنگی/حادثه‌ای و یک فیلم احساسی و اجتماعی ارائه می‌دهد. 

پیش تولید این فیلم از مهر ماه سال ۱۳۹۹ آغاز گردید و از ابتدای آذر ۱۳۹۹ فیلم برداری آن شروع شد. این فیلم در ابتدا جهت پخش از صدا و سیمای استان خراسان کلید خورد اما پس از بازبینی‌های بیشتر، با توجه به پر خرج بودن آن، پیشنهاد گردید که از یکی از شبکه های سراسری کشور (شبکه ۱،۲ یا ۳) رونمایی شود و بازپخش آن توسط شبکه استانی باشد. مجری طرح و روابط عمومی فیلم تکلیف ایران بلیت می‌باشد که اولین تجربه این مجموعه در زمینه فیلم‌سازی محسوب می‌گردد.

شناسنامه اثر:

تهیه کننده و کارگردان: محمد جعفرآبادی

مجری طرح: ایران بلیت

دستیاران کارگردان: فاطمه اقبالی - احمد خرمی

بازیگران:

  • رضا توکلی
  • بیوک میرزایی
  • غلامرضا اصانلو
  • عباس نائی
  • حامد شجریان
فیلم تکلیف. رضا توکلی، بیوک میرزایی
فیلم سینمایی تکلیف